Taniec

Taniec jest jedną z najstarszych form sztuki i działalności kulturowej człowieka. Od wieków towarzyszy ludziom w ich życiu. Jest jednym ze sposobów przeżywania i przekazywania emocji: formą fizycznego i duchowego wyżycia; sposobem zabawy i odprężenia. Umożliwia podniesienie sprawności ruchowej oraz regeneruje fizycznie i psychicznie.

W ramach wychowania fizycznego w naszej szkole prowadzone są zajęcia taneczne, które obejmują zakres: ćwiczeń gimnastycznych przy muzyce, poznawanie figur tańca narodowego, towarzyskiego jak również ćwiczeń muzyczno-ruchowych w oparciu o: aerobik, elementy tańców dyskotekowych i taniec współczesny.

Uczennice bardzo chętnie prezentują się przed swoimi rówieśnikami i rodzicami. Są szczęśliwe, gdy mają możliwość zatańczyć na scenie, przebrać się w strój, twarz obsypać brokatem i chociaż przez chwile poczuć się jak „prawdziwa gwiazda”.

Możliwość zaprezentowania się przed publicznością jest dla wielu uczniów ogromną satysfakcją, często poprzedzoną pokonywaniem swojej nieśmiałości.

Taniec to nie układ figur,

Żeby się go nauczyć, trzeba go pokochać”.

Auguste Bournonville.

prowadząca zajęcia: mgr Katarzyna Przybyło

Komentowanie jest wyłączone