CARITAS

Nasze szkolne koło Caritas – organizacja charytatywna pod opieka Caritas Polska, działa od początku naszej szkoły i jest niemalże równolatką pierwszego Szkolnego Koła Caritas. Obecnie prowadzi je p. Ewelina Malec.

Od lat uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach i wspólnych działaniach.

Było ich wiele: półkolonie wakacyjne, spotkania z ludźmi starszymi w Domu Pomocy, współpraca z Towarzystwem Brata Alberta, wykonywanie stroików świątecznych, akcje zbiórki pieniędzy dla misji, pomoc w zbiórce zniczy dla Łyczakowa, pantomimy i przedstawienia z okazji Dnia Papieskiego oraz świąt, spotkanie rodzin potrzebujących, uczestniczenie w spotkaniach dekanalnych i diecezjalnych, w spotkaniu jubileuszowym, zbiórka zabawek dla dzieci z wielodzietnych rodzin, zbiórka na rzecz chorych dzieci np. hospicjum, wysyłanie listów do dzieci w ramach „Marzycielskiej poczty”.

Ważną częścią spotkań są spotkania formacyjne na temat wolontariatu, osobowości. Myślę, że najważniejszą rzeczą związaną z SKC jest przede wszystkim obecność i budowanie wspólnoty, która poświęca swój czas innym. Dlatego bardzo pragniemy mieć taki wydzielony czas dla siebie, by móc pomagać innym.

IMG_9530

Stroiki świąteczne – praca w grupach

Komentowanie jest wyłączone