Bieg Niepodległości

Program wychowawczy naszej szkoły zakłada, że święta narodowe powinny być obchodzone w taki sposób, aby wzbudzać u uczniów pozytywne emocje, pomagające angażować się we wspólnocie narodowej adekwatnie do ich wieku i zainteresowań, a nie wywoływać znużenie i zniechęcenie. Dlatego, w pierwszym roku pracy szkoły (1999), dyrektor Zenon Fajger zapytał uczniów, jak chcieliby uczcić Święto Niepodległości, a oni zaproponowali bieg na wzgórze Św. Marii Magdaleny. Samorząd wszystko samodzielnie przygotował i mimo sporego dystansu (3,5 km pod górę, a potem z powrotem) znalazło się wielu chętnych. Bieg poprzez fizyczny wysiłek miał przypomnieć i uczcić trudy naszych przodków włożone w odzyskanie niepodległości. Przed startem uczestnicy zebrali się pod pomnikiem, który wznieśli mieszkańcy Chmielnika w 10. rocznicę odzyskania niepodległości, aby zapalić znicz i polecić poległych modlitwie. W Biegu Niepodległości corocznie startuje ponad 100 uczestników w różnym wieku.

Komentowanie jest wyłączone