Gazetka szkolna

Pomysł, aby nowo powstała szkoła miała swoje pismo wyszedł od Bożeny Berechowskiej – inicjatorki założenia Społecznego Gimnazjum w Chmielniku. Już w  pierwszym numerze w roku 2000 ogłoszony został konkurs na tytuł. Propozycja, aby na przekór różnorakim trudnościom, jakie na początku przeżywała szkoła, nazwać nasze pismo Optymistą, spodobał się wszystkim. Po krótkiej dyskusji opracowaliśmy winietę, którą posługujemy się do dziś. W redakcji pisma przewinęło się wiele osób tak wiele, ze nie sposób wymienić wszystkich. Artykuły pisywali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Stałą rubrykę w Optymiście prowadzili i prowadzą dyrektorzy.

Duży wpływ na początki gazetki miał redaktor Jaromir Kwiatkowski, bo tak się złożyło, że pracy redakcyjnej przez kilka lat mieliśmy szansę uczyć się pod jego kierunkiem. Wyróżnieni zostaliśmy wtedy w kuratoryjnym konkursie gazetek szkolnych.

Stroną techniczną przez wiele lat zajmował się nasz uczeń Dawid Jaworski. Obecnie łamaniem zajmuje się nauczyciel Marcin Gwizdak a dzięki współpracy z Zakładem Aktywizacji Zawodowej w Woli Rafałowskiej gazeta ma kolorową okładkę.

Gazeta nieprzerwanie ukazuje się od 16 lat, co, jak na pismo szkolne, jest całkiem dobrym wynikiem.

Poniżej zamieszczamy numery OPTYMISTY w formacie PDF:

Optymista grudzień 2015

Optymista listopad 2015

Optymista czerwiec 2015

Optymista marzec 2015

Optymista grudzień 2014

Optymista listopad 2014

Optymista czerwiec 2014

Optymista marzec 2012

Dodaj komentarz