Prezentacja projektów gimnazjalnych

W środę 6 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się prezentacja projektów gimnazjalnych, przygotowanych przez uczniów klasy II.

Największym projektem było przedstawienie teatralne pt. Powołanie. Dzięki niemu uczniowie przybliżyli nam postać świętego ojca Pio – włoskiego zakonnika, który został obdarzony stygmatami. I chociaż było to działanie projektowe wybrane tylko przez niektórych, to jednak w przedstawienie zaangażowała się solidarnie cała klasa, gdyż każdy pełnił w nim jakieś funkcje. Opiekunem projektu była p. dr Barbara Strzelec.

Drugi projekt miał charakter przedsięwzięcia filmowo-scenicznego, z wykorzystaniem techniki telewizyjnej tzw. green sceen, która pozwala nagrywać materiał video z późniejszą możliwością dodania i obróbki tła. W przygotowanym przez uczniów filmie odpowiednio ucharakteryzowani chłopcy wcielili się w gwiazdy muzyki pop. Całemu show towarzyszył nieustanny śmiech publiczności. Opiekunem projektu był p. mgr Tomasz Kotarba.

W trzecim projekcie, wykonanym pod nadzorem p. mgr Eweliny Kiełbasy, przyjrzeliśmy się bliżej anatomii człowieka. W swojej prezentacji dziewczyny opowiedziały nam o wybranych narządach wewnętrznych człowieka, a także pozwoliły oglądnąć ich modele, które zrobiły własnoręcznie.

W ostatnim prezentowanym projekcie uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat techniki i programowania. Z pomocą p. mgr Bożeny Berechowskiej zbudowali robota, którym sterowało się za pomocą tabletu.

Dodaj komentarz