Rekolekcje wielkopostne w Collegium Marianum

 

zdjęcia

W dniach 2-4 marca nasz szkoła wzięła udział w zamkniętych rekolekcjach w Collegium Marianum w Przemyślu.

Po przyjeździe i sprawnym rozpakowaniu zjedliśmy smaczny obiad. Następnie  poszliśmy na spacer do dwóch katedr grecko – i rzymskokatolickiej, gdzie zwiedziliśmy także krypty z grobowcami biskupów. Gdy wróciliśmy, zaprezentowano nam film „Zerwany kłos” o Karolinie Kózce, a następnie Mszą św. rozpoczęliśmy zasadniczą część rekolekcji.

Na  pierwszej konferencji poznaliśmy swoich animatorów. Z nimi odbywały się spotkania w grupach oraz różne dyżury. Poza zajęciami rekolekcyjnymi korzystaliśmy z uroków zimy (np. turlaliśmy się po śniegu). W kaplicy odbywały się msze święte z kazaniami głoszonymi przez ks. dra Marcina Koperskiego. Głównym tematem rekolekcji było stwierdzenie „Bóg kocha Ciebie dzisiaj”. W przedostatnim dniu odbyła się dwugodzinna adoracja Najświeższego Sakramentu. Na sam koniec mieliśmy zabawy zorganizowane przez naszych animatorów.

Osobiście uważam te rekolekcje za dobrze przeżyte. Ksiądz i animatorzy stworzyli miłą atmosferę sprzyjającą przemyśleniom. Dobrze zaplanowali czas tak, aby brak telefonu nie był odczuwalny, co dla niektórych początkowo było problemem.

Dodaj komentarz